Yeni Başlayanlar için Kalça Uyluk Eritme Hareketlerikalça uyluk eritme (13)-tileToplumumuzda yaygın olan ve hemen her kadının dert ettiği konudur kalça ve uyluklardaki kilolar. Düzensiz beslenme, yeterli su içmeme, hareketsiz yaşam bu problemin oluşmasında en büyük rol oynuyor. O yüzden önceliğimiz beslenme şeklimizi ve spor hayatımızı değiştirmek. Çünkü bunlardan birisi olmazsa düzenli kilo veremiyoruz.

En sık karşılaşılan durum olan diyet yapıyorum diye bir anda hiçbir şey  yememek kaslarınızdan kilo vermenizi sağlar ve sorunlu bölgeleri eritemezsiniz. Bu yüzden protein ağırlıklı beslenmeniz ve metabolizmanızın çalışması için 2-3 saat arası ara öğün almanız gerekir.

Aynı zamanda bir kerede çok fazla hareket etmek yerine başlangıç olarak az yapıp ilerleyen günlerde daha fazla hareket etmek en doğru olanıdır. Bunun yanında bol su içip düzenli, sağlıklı bir diyet uygularsanız çok kısa sürede sorunlu bölgelerinizi eritebilirsiniz.

Geçelim spor hareketlerimize: kalça uyluk eritme (9)

Öncelikle ayakta başlıyoruz hareketimize. Elimize bir ağırlık alarak yada bir yerden destek alarak bacağımızı 90 derecelik açı olacak şekilde kaldırıp indiriyoruz. Başlangıç olarak 8 defa yapabilirsiniz. Bu hareketi her iki bacağımızda da uyguluyoruz.

kalça uyluk eritme (2)İkinci hareketimizde sırtımız dik olacak şekilde ellerimizi belimize koyuyoruz ve bacaklarımız 90 derece olacak şekilde öne doğru oturuyoruz. Hareketi her iki bacağımız içinde uyguluyoruz. 10 defa yapabilirsiniz.
kalça uyluk eritme (10)

Üçüncü hareketimizde ilk olarak sırtımız dik ve ayaklarımız omuz genişliğinde açıyoruz. Daha sonra ağırlığımızı topuklarımıza vererek dizlerimiz parmak ucunu geçmeyecek şekilde oturur pozisyona geçiyoruz. Çömelirken nefes alıp ayağa kalkarken nefes veriyoruz. Bu hareketi 12 defa uyguluyoruz.Sponsorlu Bağlantılar


kalça uyluk eritme (1)Dördüncü hareketimizde ise düz bir zemine yatıyoruz. Bacaklarımızı omuz hizasında açıp 90 derecelik açıyla dikleştiriyoruz. Ellerimizi iki yana koyduktan sonra karnımızı sıkarak kendimizi kaldırıyoruz. Hareketi 15 defa tekrarlıyoruz.kalça uyluk eritme (8)Beşinci harekette her iki bacağımızı yerden fazla kaldırmadan aşağı yukarı hareket ettiriyoruz. Hareketi 15 defa tekrarlıyoruz.kalça uyluk eritme (7)Altıncı hareketimizde ise yüz üstü yatıp her iki bacağımızı kaldırabildiğimiz kadar kaldırıp sağa sola açıyoruz. Hareketi 8 defa tekrarlıyoruz.
kalça uyluk eritme (4)Bu hareketimizde yan dönüp önce sağ bacağımızı daha sonra sol bacağımızı olabildiğince yukarı kaldırıp indiriyoruz. Bu hareketimizi 10 defa tekrarlıyoruz
kalça uyluk eritme (6)Bu defa yine aynı pozisyonda durup sağ bacağımızı öne getirip sol bacağımızı olabildiğince yukarı kaldırıp indiriyoruz. Hareketi diğer bacağımızda da uyguluyoruz ve 8 defa tekrarlıyoruz.kalça uyluk eritme (3)İç uylukları çalıştırmak için öncelikle sırt üstü yatıp bacaklarımızı dik bir şekilde açıyoruz ve aynı anda iki yana açarak ayaklarımıza o şekli veriyoruz. Hareketi 8 defa tekrarlıyoruz.kalça uyluk eritme (11)Son olarak ellerimiz ve dizlerimizin üzerinde sırtımız dik olacak şekilde durup bir bacağımız yerde diğer bacağımızı olabildiğince ters bir şekilde havaya kaldırıyoruz. Bunu yaparken belimizi aşağı indirmeyin ve dik bir şekilde dursun. Her iki bacağa aynı şekilde uyguluyoruz. 8 defa tekrarlıyoruz.

 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.