Yelpaze Yapraklı Muhteşem Güzellikte Tığ Oya ModeliBugün görünce mutlaka yapmak isteyeceğiniz kadar güzel bir tığ oya modeli paylaşıyorum. Bu modeli sakın kaçırmayın derim. Tam çeyizlik bir tığ oya modeli olmuş.

Özellikle bu tığ oya modeli görünce bayıla cağınızı düşünüyorum. Taş rengi yazmaya bayıldım. Yazmanın kenarına yapılan tığ oya modelinin çiçek desenlerinde kullanılan renkler ayrı bir güzellikte. Daha önce hiç görmediğim bir tığ oya modeli olduğunu söyleyebilirim.

Bence sizlerde aynı renk yazma kullanın. İlk olarak yazma ile aynı renkte tığ battısını yapın. Aynı renk ip ile alt çimen kısmına başlıyoruz. Önce ipi sabitleyin. Sonra zincir çekip bir tığ battı atlayıp ikinciye batın. Yukarı doğru örerek bir tırabzan yapın. Sonra tekrar zincir çekip tırabzanın ara boşluğuna tırabzan doldurarak aşağıya doğru inin.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra ipi dolayıp ikinci tığ battıya girin ve bir tırabzan yapın. Yapılan bu tırabzanın ara boşluğuna tırabzan doldurarak tamamlayın. Oluşturduğunuz iki kutucuktan sonra zincir çekip geri dönün ve tırabzanların tepesine batn. Buraya zincir çekip boşluğa bir tırabzan yapın. Tırabzanın ara boşluğuna sıkı iğne doldurarak aşağıya doğru inin.

Bu yuvaya 4 adet aynı şekilde dal oluşturun. Bu dal kısmına yelpaze şeklindeki çiçek yapraklarını yapacağız. İki çiçek deseninin arasına 6 adet model boş bırakılmış. Oya sandığım kanalının anlatımı ile hemen bu tığ oya modelini yapmanızı öneririm.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir