Yelekler İçin Haroşalı Çiğdemler Örgü ModeliYepyeni haroşalı çiğdemler örgü modeli ile bu geceki birlikteliğimize devam ediyoruz. Modeli nerede kullanabilirim? diye soranlara yelek yapımına yakışacağını söyleyebilirim.

Modeli yaparken daha belirgin görünmesi için nako elit baby ip kullandım. 3,5 numaralı şişle ördüm. Model 6 ilmek ve katları ile yapılıyor. Önce lastik hazırlayın.

Sonra ön tarafta bütün ilmekleri düz olarak örün. Arka tarafa geçince ilk 6 ilmeği ters örün. Sonraki 6 ilmeği düze çevirerek örün. 6 ilmek ters 6 ilmek düz olarak sırayı tamamlayın.

Ön tarafa geçince ilmeklerin tamamını düze çevirerek örün. Tekrar arkaya geçince 6 ilmek düz 6 ilmek ters şeklinde örün. Ön tarafa geçince düz ilmekleri aynen örün.

Haroşalı olan model bölümüne gelince ilk iki ilmeği düz örün. İpi arkaya alıp iki ilmek örmeden atlatın. Kalan iki ilmeği düz örün. Aralardaki 6 ilmek düz örülecek.Sponsorlu Bağlantılar


Modelin arkasına geçince bütün ilmekleri ters olarak örün. Ön tarafa geçince 6 tane olan düz ilmeği aynen örün. Haroşalı bölüme gelince ilk iki ilmeği düz örün.

Üçüncü ilmeğe gelince ilmeği önce düz örün sonra ipi şişe dolayıp bir daha düz örün. Dördüncü ilmeği de aynı şekilde 3 ilmek olarak örün. Kalan iki ilmeği düz örüp devam edin.

Modelin arka tarafında ilmeklerin tamamını ters olarak örün. Ön tarafa geçince düz ilmekleri aynen örün. Modelli bölüme gelince ortadaki üç ilmeği örgünün başına  alıp kesin.

Ortaya aldığımız iki ilmeği düz örün. Sonra diğer üç ilmeği örgünün arkasına alın. İçeriye alınan iki ilmeği düz örüp dışarıya aldığımız üç ilmeği keserek örün.

Örgünün arkasına geçince düz olan bölüme modeli uygulayın. Modelin olduğu bölümü ise düz olarak örün. Modeli kaydırarak tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.