Yelek Yapımında Kullanabileceğiniz Zambaklar Örgü ModeliEn çok kullanılan örgüler arasında yelek yapımı gelmektedir. Yetişkinler için ve bebekler için yapacağınız yeleklerde bu modeli kullanabilirsiniz. Farklı görünümdeki bu modeli yaparken aralara ikişer tane ters ilmek koydum. Model 7 ilmekle yapılıyor. Aralardaki iki tane ters ilmekle birlikte toplamda 9 ilmekle yapılıyor.

İlmekleri şişe takınca hemen modele başlıyoruz. 2 ilmek düz örüp bir ilmek ters örün. Ters ilmekten sonra ipi çift dolayıp bir ilmek daha ters örün. Aralarda çift dolayarak 7 tane ters ilmek örün. Sonra arada 2 tane düz ilmek örüp modele geçin.

Model 7 tane ters ilmekten oluşuyor. Bu 7 tane olan ters ilmeği örerken aralarda ipi çift dolayın. Böylece arka taraftan örgüyü tamamlayıp ön tarafa geçin. Ön tarafta 2 ilmeği ters örün. Düz ilmeklere gelince aralarda doladığımız ilmekleri serbest bırakıp boylarını uzatın.Sponsorlu Bağlantılar


İpi arkaya alıp boylarını uzattığımız ilmekleri örmeden diğer şişe aktarın. 2 ters ilmeği örüp düz ilmeklere gelince aynı işleri tekrarlayın. Örgünün arkasına geçin. 2 ilmek düz örüp ipi ön tarafa alın. 3 ilmeği örmeden diğer şişe atlatın. Bir ilmek ters örüp kalan 3 ilmeği örmeden diğer şişe atlatın. 2 ilmek düz örüp ipi ön tarafa alın.

7 ilmek olan modelin ilk 3 ilmeğini örmeden atlatın. Bir ilmek ters örüp kalan 3 ilmeği örmeden tekrar diğer şişe atlatın. Ön tarafta önce 2 ilmek ters örün. Modele geçince üçüncü ilmeği örgünün ön tarafına alıp 3 ilmeği düz örün. İpi arkaya alıp bir ilmek örmeden atlatın. Sonraki ilmeği diğer iki ilmeğin arkasına alıp 3 ilmeği düz örün.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.