Yelek Yapımı İçin Kullanılan Ajurlu Sarmaşıklar Örgü ModeliYelek yapımında kullanılan ajurlu sarmaşıklar örgü modeli yapımını anlatacağım. İlgi çekici görünümü ile dikkatimi çektiği için bu modeli sizler için hazırladım. Sadece bayan yeleklerine değil bebek örgülerine de yakışacaktır.

Bu modeli orta kalınlıkta ip ve 3 numara şişle ördüm. Model 10 ilmek ve katları ile yapılıyor. Önce lastik örüp sonra modele geçin. İlk olarak arka taraftan örmeye başlıyoruz.

İki ilmeği düz örüp 8 ilmeği ters örün. 2 düz 8 ters şeklinde modeli kurun. Ön tarafa geçince iki ilmek ters örün. İpi ön tarafa alıp üç ilmek örmeden atlatın.

Sonraki ilmeği düz örün. Sonra ördüğümüz ilmeği örgünün dışına alıp örmeden atlanan üç ilmeği örgünün içine alın ve bir ilmek düz örün. Kalan iki ilmeği tersten girerek kesin. Bir ilmek artırın.Sponsorlu Bağlantılar


4 ilmek düz örerek ilk modeli tamamlayın. İki ilmek ters örerek aynı şekilde modeli tekrarlayın. Örgünün arkasına 8 ters ilmek örün. Aralardaki iki ilmeği düz örerek tamamlayın.

Tekrar ön tarafa geçince iki ilmeği ters örün. Model kısmına geçince ilk 4 ilmeği düz örün. Modelin ikinci yarısına gelince bir ilmek dolayın. Sonraki ilmeği örmeden atlatın.

Sonra iki ilmeği düz örerek kesin. Örmeden atlanan ilmeği örgünün sonuna alıp düz örün. Arada iki ilmeği ters örerek modeli tekrarlayın.

İsterseniz aralardaki 2 tane olan ters ilmeğin yerine başka ara model kullanabilirsiniz. İnce iplerle yaparak çeyiz için uygun hale getirebilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.