Yelek ve Şal Yapımında Kullanılan Hanımeli Tığ Örgü ModeliTığ ile yapılan oldukça ağır görünümlü bir model yapımını birlikte göreceğiz. Yelek ve şal yapımına yakışan hanımeli tığ örgü modelini alize diva ile yaptım. Her zaman olduğu gibi zincir çekerek başlıyoruz. İkinci sırada önce 5 tane üçlü tırabzan yapın. 

3 zincir çekip yedinci zincire batın ve buraya 5 tane üçlü tırabzan yapın. 3 zincir çekip yanındaki zincire batıp buraya 5 tane tırabzan yapın.

3 zincir çekip yedinci zincire batın ve buraya yan yana 5 tane tırabzan yapın. Tekrar 3 zincir çekip yedinci zincire batıp 5 tane tırabzan yapın. 3 zincir çekip hemen yanına tekrar 5 tane tırabzan yapın.  Sponsorlu Bağlantılar


Bu modelde aralara 5 tane tırabzan yaptım. İkinci sıraya geçince 5 tırabzanı yapın ve 2 zincir çekip önceki 5 tırabzanın tepesine değil arka ara boşluğuna girerek tekrar 5 tırabzan yapın. 3 zincir çekip aradaki deliğe 3 defada çekilen bir dolgu yapın.

2 zincir çekip aynı deliğe bir dolgu daha yapın. 2 zincir çekip aynı deliğe üçüncü dolguyu yapın. 3 zincir çekip tırabzanların arka arasına girerek tekrarlayın. 2 zincir çekip aradaki tırabzanları yapın. Üçüncü sıraya geçince aradaki tırabzanları yapın.

1 zincir çekip tırabzanların bu defa ön tarafından boşluğuna girerek örün. Son ilmeklerini kapatmadan 5 tırabzan yapın. Son olarak kalan ilmekleri bir defada toplayın. 3 zincir çekip dolguların ilkinin tepesine batıp buraya 5  tırabzan yapın.

3 zincir çekip üçüncü dolgunun üzerine 5 tırabzan daha yapın. 3 zincir çekip alttaki tırabzanların arasına girerek örün ve son ilmeklerini kapatmayın. Son olarak ilmekleri kapatıp 1 zincir çekin ve aradaki tırabzanları yapın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir