Yelek ve Şal İçin Tığ İşi Çapraz Örgü ModeliSevgili hanımlar tığ ile yapılan çapraz örgü modelini yelek ve şal yapımında kullanabilirsiniz. Kalın dokulu bir örgü olduğu için tam kışlık bir model olduğunu söyleyebilirim.

Öncelikle kullanacağınız yere göre yeterli uzunlukta zincir çekin. 5 ve katları olarak zincir çekmelisiniz. Önce bir sıra üçlü tırabzan yaptım. 3 zincir çekerek geri döndüm. Tırabzanların tepesine değil arka tarafından aralarına girerek örün. 5 tane tırabzan yapın.

İpi çift dolayıp dördüncü tırabzanın ön tarafından ara boşluğuna girerek 4 defada örün. Tekrar çift dolayıp yanındaki tırabzana ara boşluğundan girip 4 defa örülen bir tırabzan yapın. 2 tırabzanı bu şekilde tamamlayınca üçüncü tırabzanı tam ortaya batıp örün.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra ipi çift dolayıp bu defa ilk tırabzanın ara boşluğundan girerek örün. İpi tekrar çift dolayıp yanındaki tırabzanın ara boşluğuna girerek yapın. Böylece çapraz görünümü elde etmiş olacağız. Arada 5 tane tırabzanı arka arasından girerek tamamlayın.

Örgünün arkasını çevirince arka arasından girerek bir sıra tırabzan yaparak tamamlayın. Örgünün ön tarafına geçince bu defa 5 tırabzanın olduğu bölüme çapraz örgüyü çapraz örgünün olduğu yere 5 tırabzanı yaparak yer değiştirin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.