Yelek İçin Tarifli Verev Ajurlu Baklava ModeliYelek için tarifli verev ajur baklava modelini hazırladım ve anlatım yapacağım. Bu modeli yelek ve kazak yapımında kullanabilirsiniz. Model 7 ilmek ve katları hesaplanıp +2 ilmek ilave edilmelidir. Sponsorlu Bağlantılar


Modeli ince veya kalın istediğiniz iple çalışabilirsiniz. Örgüye yeni başlayanların karıştırmaması gereken ilk nokta başlangıçta daima üç ilmek örülecektir. Sonraki iki ilmeği tersten girerek birlikte kesip bir dolayın. Bu şekilde kesince yan çizgiler görünümünü elde etmiş olacaksınız. Sonrasında 5 ilmeği düz örüp iki ilmeği tersten girerek düz kesin. Model arka yüzden bitene kadar ters örülecek. Tekrar ön yüze geçince bu defa 4 ilmeği düz örüp sonraki iki ilmeği keserek örün. Bir dola iki ilmeği tersten girerek kes ve bir dola şeklinde örün. Sonraki sırada ise bu işlemi üçe çıkartarak yapın. Yan yana üç delik oluşunca bu defa eksiltmeye geçiyoruz. Tek delik kalınca modeli tekrarlıyoruz. 

Genellikle hanımlar bir modeli görünce bitmiş halini gördükten sonra örmeye karar veriyorlar. Bu yüzden bitmiş resmini de paylaştım. Menekşe motifli lif bugün paylaştığım görünce yapmak isteyeceğiniz modellerden sadece bir tanesidir.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.