Yazlık Örgülerde Kullanılan File Örgü Görünümlü ModelHavalar ısınmaya başladı. Artık yazlık örgüler yapılmaya başlandı. Isınan havalara uygun modeller hazırlamaya başladım. Bugün file görünümlü çift tarafı kullanılan bir model anlatacağım.

Tek bir örülüşü olduğu için hem örülüşü kolay hemde iki tarafını kullanabileceğiniz için avantaj sağlıyor. İnce iplerle veya merserize iplerle yapabilirsiniz.

Angora iplerle etol şal yapabilirsiniz. Su yolu modeline benziyor ama yapımı farklı bir örnek. Modelin yapımı için 3 ilmek ve katlarına ihtiyacınız var.

İlk olarak kenar ilmeğini alıp iki ilmeği düz örerek kesin. Bir ilmek dolayıp bir ilmek düz örün. Tekrar 2 ilmeği düz örerek kesin. Kestiğiniz ilmeğin yerine bir ilmek artırın.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra bir ilmek düz örerek devam edin. Son olarak bir ilmek daha düz örüp kenar ilmeğini örerek sırayı bitirin. Örgüyü çevirip önce kenar ilmeğini alın.

İlk iki ilmeği düz örerek kesin. Kesme işleminden sonra bir ilmek artırın. Bir ilmek daha düz örün. Sırasıyla önce kesme işlemi yapın. Sonra artırma yapın. Sonra bir ilmek artırın.

Örgüyü çevirince sürekli aynı işlemleri yaparak örün. Düz olarak ördüğünüz ilmek bir önceki artırma yaptığımız ilmek olmalı. Buna dikkat ederek modelin kaymasını engellemiş oluruz.

Benim kullandığım ip biraz ince olduğu için 3 numaralı şiş kullandım. Şiş kalınlığı artınca delikle daha büyük olacaktır. Modeli görerek yapmak isteyenler için anlatımını benim yaptığım videoyu izleyebilirsiniz. Keyifli seyirler.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.