Yazlık Örgülerde Kullanılan Farklı Tasarım ModelYazlık örgülerde farklı ve hoş bir seçenek olan modeli nasıl yapacağınızı anlatacağım. Bu model ile yapılmış yazlık bayan elbise modeline de yer verdim. Yazlık bluz ve şal gibi örgülerde yeni tercihiniz olabilir. 

Zinciri çekip hazırlayın. Sonra 9 zincir çekip altıncı zincire batarak bir sıra delik oluşturun. İkinci sırada deliklerin üzerine 9 tane sıkı iğne doldurun. Sonraki sıraya geçerken 5 zincir çekip sıkı iğnelerin tam ortasına batıp aynı yere 2 tane tırabzan yapın.Sponsorlu Bağlantılar


Araya 2 zincir çekip aynı yere 2 tırabzan daha yapın. 5 tane zincir çekip sonraki deliğin tam ortasına 2 tırabzan yapıp 2 zincir çekin ve 2 tırabzan daha yapın. Örgünün bitiş kısmına gelince 3 zincir çekip alttaki deliğin başlangıcına batıp bir tane tırabzan yapın. 

3 zincir çekip geri dönün. İlk deliğe girip bir tane tırabzan yapın. Son ilmeğini kapatmayın. Aynı deliğe ikinci tırabzanı yapın. Son kalan ilmekleri bir defada kapatın. 2 zincir çekip aynı deliğe 2 tırabzan daha yapın. 3 zincir çekip altta kalan deliğin tam ortasına batın. 3 zincir çekip tırabzanları yapmaya devam edin. 

Son sıraya geçince deliklerin ortasına tırabzan yapın ve bunların tepesine pipirik yapın. Yaptığınız 5 pipiriğin tam ortasına batarak yeni model oluşturun. Her defasında kaydırarak modele devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir