Yazlık Hırka ve Yelek Yapılan Karanfiller Tığ Örgü ModeliSizler için rengi muhteşem görünen alize diva ipimle yeni bir model denedim. Örgü tığ ile yapıldığı için kenar bölümleri yarım olarak yapılıyor. Kenarlarda modeli yarım uygulamazsanız girinti çıkıntılı bir görünüme sahip olacaktır.

Örgünün başlangıcında üç zincir çekip zincirin dibine iki tane ikili trabzan yapıyoruz. Üç zincir çekip üçüncü zincire batıyoruz. Sıkı iğne örer gibi batıyoruz. Beş zincir çekip dördüncü zincire batıyoruz ve böylece iki model arasında bir delik oluşturuyoruz.

Tekrar üç tane zincir çekip dördüncü zincire batıyoruz ve aynı yere beş adet ikili trabzan yapıyoruz. Üç zincir çekip dördüncü zincire batıyoruz. Beş zincir çekerek araya bir delik oluşturuyoruz. Sırayı tamamlayıp ikinci sıraya geçince beş zincir çekiyoruz. Ortadaki oluşturduğumuz deliğe batarak zincire kapatın. Sponsorlu Bağlantılar


Beş zincir çekip birinci trabzanın üzerine batıyoruz ve iki modelin arasında iki delik oluşturuyoruz. Beş zincir çekerek son trabzana batın. İkinci sırayı bu şekilde delikler oluştururarak tamamlıyoruz.

Son sırada modeli tamamlıyoruz. Üç zincir çekip aynı yere üç tane trabzan yapın. Hiç zincir çekmeden alttaki deliğin üçüncü zincirine batarak örgüyü kapatın. Beş tane zincir çekip sonraki deliğin üçüncü zincirine batıp bir delik oluşturun.

Deliğin bittiği yere üç adet trabzan yapın. Sonraki deliğin tam ortasına tutturun. Deliğin bittiği yere tekrar üç trabzan yaparak örgüye devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.