Yazlık Bir Örgü Modeli HazırladımModelin adını kullanacağınız yere ve mevsime göre seçtim. Yazlık ve baharlık tüm kadın örgülerine kullanıp severek giyeceğiniz bir model olacaktır. Bu modeli yaz için kullanmayı düşünürseniz kullanacağınız ip seçimine dikkat etmelisiniz. Pamuklu veya koton bir ip kullanabilirsiniz. 

Kışlık örgülerde kullanmak isteyenler angora ipleri tercih edebilirler. Kullanacağınız yere göre önce lastik hazırlayabilirsiniz. Ben sadece model anlatımı yaptığım için önce zincir çekerek örgüye başladım. Her model için başlangıç kısmının gevşek olmasınını istediğim için 4 zincir kullandım. 

Zinciri hazırladıktan sonra 3 zincir çekip dördüncü zincire batarak sabitleyin. İlk sıra 3 zincirle yapılmış deliklerden oluşmaktadır. İkinci sıraya geçince 4 zincir çekip ipi çift dolayarak ilk deliğe batın.Sponsorlu Bağlantılar


Buraya 4 defada çekilen tırabzanı yapın. Sonra ipi tek sefer dolayıp dörtlü tırabzanın ikinci ilmeğine batıp buraya üçlü tırabzan yapın. Aynı yere bir tane daha üçlü tırabzan yapın.

Hiç ara vermeden sonraki deliğe geçip buraya dörtlü tırabzan yapın. Sonraki iki tırabzanı üçlü olarak tırabzanın ikinci sırasına batarak yapın. Bu şekilde üçgen görünümünde tırabzan elde edeceğiz. 

Sırayı tamamlayınca sonraki sırada tekrar 3 zincirle yeni bir sıra delik oluşturun. Önceki sırada yapılan tırabzanların ara boşluğuna batıp delikleri öyle oluşturun. Tekrar 4 zincir çekip ilk deliğe rastgele girip buraya dört defada çektiğimiz tırabzanı yapın. Sonraki tırabzanları dibine batarak değil ikinci sırasına batarak yapın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.