Yazın Habercisi Olan Örgü ModeliYeni model bulmak için oldukça fazla zaman harcıyorum. Rengarenk iplerle yeni modeller çalışmayı çok seviyorum. Beni takip edenler renkleri çok sevdiğimi bilirler. Bugün de yeşilin çok güzel bir tonunu kullandım. 

Çıtır modelleri dilediğiniz yerde kullanabileceğiniz için tercih ediyorum. Kalın ip ve kalın şişle model çok daha güzel olacaktır. Bazı modeller ince iplerle güzel görünürken bazı modeller ise kalın iplerle kendini gösteriyor. 

Modelin yapımına geçecek olursak önce bir sıra bütün ilmekleri arka tarafta ters olarak ördüm. Ön tarafa geçince kenar ilmeğini alıp ipi arka tarafa aldım ve bir ilmek örmeden atladım. İpi ön tarafa alıp bir ilmek ters ördüm. Sponsorlu Bağlantılar


Bir ilmek örmeden atlarken bir ilmek ters olarak örün. Sırayı tamamlayıp arka tarafa geçince kenar ilmeğini alıp ördüğümüz ilmekleri düz örün. Daha önce örmeden atlanan ilmekleri ipi ön tarafa alarak örmeden atlatın. 

Ön tarafa geçince kenar ilmeğinden sonra örmeden atlanan ilmeği tekrar örmeden atlatın. Bir ilmek ters örüp örmeden atlanan ilmeği ters ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın. Eksilen ilmeğin yerine bir ilmek dolayıp artırın. 

Tekrar bir ilmek örmeden atlatıp sonraki ilmeği ters örün. Ters ilmeğin üzerinden örmeden atlanan ilmeği atlatıp bırakın. Arka tarafa geçince bütün ilmekleri ters örün. Bundan sonra aynı işlemleri bu defa kaydırma yaparak tekrarlayacağız.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir