Yaz Örgülerinde Kullanacağınız Çok Şık Tığ Örgü ModeliYazlık örgülerde kullanabileceğiniz gibi bayan yelek ve şal yapımında tercih edeceğiniz bir model oldu. Alize diva ile hazırladığım modele ipi çok yakıştı. Kullandığım ip yazlık örgülere çok uygun. 

Tığ ile yapılan model için zincir çekip hazırlıyoruz. Sonra bir tane tırabzan yapın. 4 zincir çekip bir zincir atlayıp batın. Sıkı iğne yapar gibi örgüyü sabitleyin. 5 zincir çekip dördüncü zincire batın. 4 zincir çekip bir zincir atlayın ve tırabzan yapın. 

Son ilmeği kapatmayın. Hemen yanına batıp tırabzan yapın ve son ilmeğini kapatmayın. 3 tırabzan yapın ve kalan ilmekleri bir defada kapatın. 4 zincir çekin ve bir zincire sonrasına batın. İlk sırayı hu şekilde tamamlayın. Sponsorlu Bağlantılar


6 zincir çekip örgüyü çevirin. İlk deliği atlayıp ikinci deliğin tam ortasına batın ve buraya 5 adet tırabzan yapın. 5 zincir çekip alt sıradaki tırabzanların tepesine batın. 5 zincir çekip sonraki deliğe batın. 5 zincir çekip sonraki deliğe 5 adet tırabzan yapın. 

Bu şekilde yeni modelin alt bölümünü hazırlamış olacağız. Sonraki sırada aynı ilk bölümde olduğu gibi 4 zincir çekin ve 5 tane olan tırabzanın ikincisine batıp bir tırabzan yapın ve son ilmeğini kapatmayın. 

3 tane tırabzan olunca son kalan ilmekleri bir defada kapatın. 4 zincir çekip bir zincir atlayıp ikinci zincire batın. Her modelin arasında 5 zincirle yeni bir delik oluşturup yeni model için zemin hazırlıyoruz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir