Yatak Şalı ve Tv Battaniyesi ModelleriSon yıllarda yatak şalı ve tv battaniyeleri oldukça ilgi görmektedir. Yatak şalı yarım battaniye şeklinde yapılmaktadır. Genellikle yatak şalı yatağın boyunda yapılmıyor. Bu yüzden hem tv battaniyesi hemde yatak şalı olarak kullanabilirsiniz.

İster şiş ile ister tığ ile yapabileceğiniz modelleri yazının içinde bulabilirsiniz. Yatak şalı genel olarak yatağın yarısı uzunluğunda yapılırken yere kadar uzanan genişlikte yapılmaktadır. Hem yatak örtüsü yerine kullanıp hemde soğuk kış gecelerinde televizyon izlerken üzerinize örtmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca çok büyük olmadığı için eve gelen bebeklere de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Genelde yetişkinler için yapılan battaniye yapımında kalın ipler kullanılır. Böylece hem sıcacık hemde kolayca örülüp biten battaniye elde  etmiş olursunuz. Battaniyeyi küçük parçalar halinde örüp sonradan birleştirerek işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Mesela küçük kare halinde ördüğünüz haroşa parçaları dikerek birleştirdikten sonra birleştirme yerlerini çarpı şeklinde dikerek süsleyebilirsiniz. Uzun dikdörtgenler halinde ördüğünüz parçaları renkli tığ ile birleştirebilirsiniz. Bunların hepsi size fikir verecektir.

Bu fikirleri kullanarak kendi tarzınızı yansıtan battaniyeler yapabilirsiniz. Ayrıca yazının alt kısmına kolay bir yatak şalı yapımı videosunu da ekledim. Alize yarns kanalına ait olan bu model anlatımını keyifle izleyebilirsiniz.Sponsorlu Bağlantılar


Eskilerden kalma bir teknik olan ekose desenli battaniyeler yapabilirsiniz. Belirli aralıklarla renk değiştirerek ördüğünüz battaniyeyi bitince işleyerek kilim desenini andıran ekose desenini elde edebilirsiniz.

Genç kız odası için en iyi seçim burgulu spor bir battaniye modeli olacaktır. Böyle bir battaniye yapmak için misinalı bir şiş kullanmanızı öneririm. Battaniyenin üç kenarına saçak yaparak hazır görünümü verebilirsiniz. Ayrıca battaniye modelinin aynısını kullanarak kırlent yapıp takım edebilirsiniz. Beğeni alan birçok battaniye modelini bir araya getirdim. Umarım beğenirsiniz.

Sizler için daha bir çok örgü modelini anlatımlı olarak paylaştım. Siteyi inceleyerek istediğiniz modellere ulaşabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz soruları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz. Sizlerden gelen istekler doğrultusunda videolu olarak model anlatımlarını yapmaya devam edeceğim.

Resimlere tıklayınca yakından daha büyük görünür. 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.