Yaprak Dökümü Etol Şal ModeliYaprak dökümü adını verdiğim bu zarif modeli etol şal yapımında kullanabilirsiniz. Mevsimlik bayan bluzları içinde bu modeli kullanabilirsiniz. Modeli Alize diva ile çalıştım. 3 numara şiş kullandım.

Lastik kullanamadan yapabilirsiniz. 10 ilmek ve katlarını hazırlayıp bir ilmek ilave edin. İlk olarak arka yüzde bütün ilmekleri ters olarak örün. Ön yüzde önce kenar ilmeğini örmeden alıp bir ilmek artırın.

3 ilmek düz örüp sonraki iki ilmeğin yönünü çevirip 3 ilmeği düz örerek kesin. 3 ilmek düz örüp bir ilmek artırın. Bir ilmek düz örüp aynı şekilde modeli tekrarlayın. Örgünün arka yüzünde bütün ilmekleri ters olarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Ön tarafa geçince kenar ilmeğini alıp iki ilmek düz örün. Bir ilmek artırıp iki ilmek düz örüp sonraki iki ilmeğin yönünü çevirip şişe geri alın ve üç ilmek kesin. 2 ilmek düz örüp bir ilmek artırın. 3 ilmek düz örüp modeli tekrarlayın.

Tekrar ön tarafa geçince kenar ilmeğinden sonra iki ilmek düz örüp bir ilmek artırın. 1 ilmek düz örüp sonraki iki ilmeğin yönünü çevirip üç ilmek düz örerek kesin. 1 ilmek düz örerek bir ilmek artırın.

Sonraki sırada ortada kalan son 3 ilmeği keserek modeli bitirin. Bundan sonra modeli kaydırarak devam edeceğiz. Hafif ütü buharı tutarak modeli elinizle düzeltin. Başlangıç kısmı lastik gerektirmeyen bir model. Kullandığınız ipe göre ütü gerektirebilir.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir