Yapımı Kolay Mini Jetler Örgü ModeliFarklı görünümü ile beğenileri kazanan yapımı kolay mini jetler örgü modeli anlatımı ile birlikteyiz. Bayan örgüleri ve bebek örgüleri için kullanabileceğiniz bir model.

Model 6 ilmek ve katları ile yapılıyor. En son 4 ilmek ilave etmelisiniz. Modelin yapımına ön sırada başlıyoruz. 4 ilmek düz örüp 2 ilmek ters olarak örün. 4 düz 2 ters şeklinde sırayı tamamlayın. Örgünün arka sırasına geçince 4 ilmek ters örün. İki tane olan düz ilmeğe gelince bu iki ilmeği çift dolayarak ters örün.

Tekrar örgünün ön sırasına geçince 4 tane olan düz ilmeğin iki tanesini örün. Sonra çift dolayarak ördüğümüz iki ilmeğin ilkini önünde kalan iki ilmekle yer değiştirin. Sonra bu 3 ilmeği düz örün. Çift dolayarak ördüğümüz ikinci ilmeği bu defa arkasında kalan 2 ilmekle yer değiştirin.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra yer değiştirilen bu ilmekleri düz olarak örün. Sonraki çift dolanan iki ilmeği serbest bırakıp aynı şekilde iki yana doğru açarak yer değiştirin. Örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters olarak örün. Tekrar ön sıraya geçince iki yana doğru açılan ilmeklere yeni modeli uygulayarak kaydırma yapın.

Bu defa ilk ilmeği düz örüp ikinci ilmeği ters örün. Model her iki yanda yarım olarak uygulanacak. Bu yüzden tek ilmek ters olarak örülecek. Sonraki 4 ilmek düz örülüp iki ilmek ters şeklinde devam edilecek. Örgünün arka sırasında iki tane olan düz ilmekleri çift dolayarak ters örün.

Tekrar ön sırada çift dolanan ilmekleri serbest bırakıp iki yan doğru açarak yer değiştirin. Yer değiştirilen ilmekleri düz örerek devam edin. Bu şekilde her defasında modele yer değiştirerek kaydırma yapıyoruz. Model ilerlediği zaman baklava dilimi görünümünde oluyor.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir