Yandan Düğmeli Kolay Robalı Bebek Yelek ModeliBugün sizler için 1-1,5 yaşa uygun yandan düğmeli yakadan başlanan bir yelek modeli yapımını paylaşıyorum. Yelek modelinin roba bölümü düz olarak tercih edilmiş.

Artırmaların olduğu bölümler ise haroşa olarak devam ediyor. Yelek modelinin yapımında nako elit baby ip ve 3,5 numaralı misinalı şiş kullanılmaktadır. Yakadan başlanarak dikişsiz şekilde örülen bir yelek modeli olacak.

Yakadan 79 ilmekle örmeye başlıyoruz. 3 diş haroşa örülecek. Yaka lastiği 4 sıra haroşadan oluşuyor. Son haroşayı örerken ilk değme deliğini koyacağız. Bundan sonra lastiği bitirip beden bölümünü ayırma işlemine geçiyoruz.

Ön lastik için 7 ilmek haroşa olarak devam edecek. 7 haroşa örüp bir dola 12 düz ilmek ör bir dola 3 haroşa bir dola 19 ilmek düz örüp bir dola 3 haroşa bir dola 12 ilmek düz bir dola 3 haroşa bir dola 13 ilmek düz bir dola 7 haroşa şeklinde sayılarını ayarlayın.Sponsorlu Bağlantılar


Bundan sonrasında 3 haroşa olan ilmeklerin hem öncesinde hem sonrasında artırma yapıyoruz. Beden kısmını bu artırmalarla büyütüyoruz. 16 artırma sırasından sonra bütün ilmekleri haroşa örün.

Bundan sonra kol kesimini yapacağız. Beden bölümünün alt kısmı fare dişi modeli ile devam edecek. Oldukça kolay bir yelek modeli. Özellikle ücret karşılığı örgü örüyorsanız bu modeli kullanmanızı tavsiye ederim.

Bu hoş robalı bebek yelek modelinin yapımı ve anlatımını Eda Çağlayan yapmıştır. Yelek modelinin videolu anlatımını yazının alt kısmına ekliyorum. Keyifli seyirle dilerim.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.