Yandan Düğmeli Dikişsiz Bebek Süveter ModeliBugün herkesin yapabileceği kadar kolay yandan düğmeli dikişsiz bebek süveter modelini nasıl yaptığımı anlatacağım. Tek parça halinde örülen bebek süveter modelini çok beğenerek ördüm umarım sizlerde beğenirsiniz.

Alize baby best ip ,3,5 numara şiş ve 6 adet düğme kullandım. Süveter modelinin ön parçadan 49 ilmekle başlanarak örülüyor. İlk olarak 5 sıra haroşa örerek lastik hazırlayın. Bu arada örgünün iki kenarına ilik evi açın.

Lastik bölümünü tamamlayınca model kısmına geçin. Model 5 ilmekle yapılıyor. Aralarda ikişer tane ters ilmek kullanılıyor. Modelin iki kenarı 6 ilmek lastik olarak devam edecek. Modeli arka yüzde kurmaya başlıyoruz.

5 ilmek ters 2 ilmek düz şeklinde sıra boyunca örün. Örgünün ön yüzünde ilmekleri aynen tekrar örün. Örgünün arka yüzünde tekrar ilmekleri aynen örün. Arka yüzde ters ilmekleri örerken aralarda birer ilmek artırın. Tekrar ön tarafa geçince modeli uygulayacağız.Sponsorlu Bağlantılar


Önce ters ilmekleri örün. Düz ilmeklere gelince aralardaki doladığımız ilmekleri serbest bırakıp ilmeklerin boyunu uzatın. Üçüncü ilmeğin olduğu yere tersten girerek ilmekleri yönünü çevirerek diğer şişe alın. Sonra aynı 3 ilmeği şişe geri alın. Sonra bu 5 ilmeği tekrar 5 ilmek olarak örün.

12 model olunca bütün ilmekleri haroşa olarak lastik şeklinde örün. İki kenarda 16 ilmek düz örüp tam ortadaki 17 ilmeği keserek bitirin. İki kenarı örerek yakayı tamamlayın. Sonra iki kenarın arasına 17 ilmek artırarak arka ense kısmını oluşturun.

Arka bölümü haroşa olarak örün. İki kenardan 8 ilmek artırarak örgüye devam edin. Yeterli uzunluğa gelince bütün ilmekleri bir defada keserek bitirin. Oldukça kullanışlı bir bebek süveteri modeli oldu. Umarım beğenirsiniz.

 

 

 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.