Yandan Çizgili Şiş Örgü ModeliFarklı bir görünümü olan şiş örgü modelini nasıl yaptığımı anlatacağım. Biraz kalın dokulu bir örgü modeli oldu. Modeli çalışırken lastik kullanmadım.

Model 2 ilmek ve katları ile yapılıyor. Örgü modeli biraz toparlayan bir yapıya sahip ilmek sayısını ayarlarken bunu göz önünde bulundurun. İlk olarak örgünün arka sırasında modele başlıyoruz. Önce kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki iki ilmeği birlikte ters örün. İpi şişe dolayıp ilk ilmeği bir kez daha ters olarak örün.

Sonra tekrar iki ilmeği birlikte önce ters örün sonra ipi şişe dolayıp ilk ilmeği tekrar ters olarak örün. 2 ilmekten 3 tane ilmek elde etmiş olacağız. Sıra boyunca bu şekilde devam edin. Örgünün ön sırasına geçince kenar ilmeğinden sonra üç tane olan ilmeklerin en sonuncusunu diğer iki ilmeğin üzerinden atlatıp örmeden yer değiştirin.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra kalan 2 ilmeği birlikte düz örerek toplayın. Sonraki üç ilmeği de aynı şekilde önce üçüncü ilmeği diğer iki ilmeğin üzerinden atlatıp sonra kalan iki ilmeği birlikte düz örerek toplayın. Örgünün tekrar arka tarafına geçince kenar ilmeğin sonra bir tane ters ilmek örüp sonra modeli tekrarlayacağız.

Aynı işlemleri yapacağız ama her defasında modeli kaydırarak uygulayacağız. İlk sırada kenar ilmeğinden sonraki iki ilmeğe modeli uygularken sonraki sırada kenar ilmeğinden sonra bir ilmek ters örüp sonraki iki ilmeğe modeli uygulayacağız.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.