Yan Çiçekli Tığ Oya ModeliBuşekilde

Bugün çıtı pıtı yan çiçekli tığ oya modeli yapımını paylaşıyorum. Sürekli ağır tığ oyası modellerine yer veriyorum. Bugün biraz daha minik desenleri olan bir tığ oya modeli gördüm ve sizlerinde beğeneceğinizi düşündüm.

Koyu bir kahve tonu tek renk yazma kullanılmış. Bu renge çok uyumlu pastel tonlarda 3 ayrı renkte ip kullanılıyor. Önce yazmanın kenarını tığlamanız gerekiyor. Aynı renk ip ile ilk sıraya başlayın. 3 zincir çekip sıradaki zincire batın. 3 zincir çekip hemen yandaki boşluğa batın.

Bu şekilde her çiçek deseninin arasında 5 tane boşluk verin. Bu boşluğu istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Sonra iki defa ip dolayıp bir boşluk atlayıp ikinciye batıp bir tane tırabzan yapın. Bir zincir çekip bir tane yaprak yapmak için ikişer ikişer örerek ilmeği kapatın.Sponsorlu Bağlantılar


Yaprak yaparken küçükten büyüğe doğru giden tırabzanlar yapmanız gerekiyor. 4 zincir çekip son tırabzanın arasına girip ilmeği kapatın. Sonra aynı tırabzanın arasına 5 tane sıkı iğne doldurun. 6 tane zincir çekip aynı boşluğa girip ilmeği kapatın. Bir tane sıkı iğne yapın. Bundan sonra 3 zincir çekip arada 5 tane yuva yapın.

Sonra çiçeklere başlıyoruz. Yaprağın yanındaki boşluğa girip ipi sabitleyin. 9 tane zincir çekin. Sonra ilmeği biraz uzatıp zincirin altına girip bir kez örüp ilmeği uzatın. Her defasında zincirin altına girip bir ilmek alıp bir zincir çekin ve bu zinciri uzatın. Bu şekilde ilmekler topluyoruz.

15 ilmeği bir defada toplayıp kapatın. Sonra aynı yuvaya girip ilmeği kapatın. Bu şekilde 3 tane çiçek yaprağı yapmanız gerekiyor. Oya sandığım kanalı bu fıstıklı çiçekleri nasıl yapacağınızı detaylı şekilde anlatarak gösteriyor.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.