Yalancı Selanik Erkek Çocuk Patiği YapımıErkek çocuklar için yaptığım yelek modeline takım olarak yalancı selanik bebek patiğini hazırladım. Gördüğüm tığ patik modelini şiş işine uyarladım. Görünüşü ayakkabıyı aratmayan bir patik oldu. Yaklaşık 1 yaş için uygun olacağını düşünüyorum. 

3 numara şişle 35 ilmek başladım. Önce bir sıra düz ördüm. Sonraki sırada artırmalara başladım. Kenar ilmeğini alıp bir ilmek artırdım. 16 ilmek düz örüp bir ilmek artırdım. Bir ilmek düz örüp bir ilmek artırdım. 16 ilmek düz örüp bir ilmek artırdım ve bir ilmek düz örüp sırayı bitirdim.Sponsorlu Bağlantılar


Arka tarafa geçince artırma yapmadan bütün ilmekleri düz olarak ördüm. Ön tarafa geçince aynı yerlerde artırmalara devam edin. Artırmalar 5 sıra olunca artırmayı bırakın. Patiğin burun kısmını örmeye başlayın. Burun kısmı yalancı selanik olarak örülecek. 

Ortada kalan 11 ilmeği her geliş ve gidişte iki kenardan keserek eksiltin. Kenarlardaki ilmekler bitince üç ayrı parçaya ayırıp örün. Sonra ilmekleri birleştirip biraz daha örün ve keserek bitirin. Örgünün iki tarafındaki ilmekleri birleştirerek haroşa olarak örün. 

Patiğin bir kenarından ilmek artırıp örmeye devam edin. Sonradan artırılan bölüme bir tane düğme deliği koyun. Sonra keserek patiği bitirin. Bağcık için artırılan ilmeklerini önce sağ tarafa koyun sonra diğer patik için tam tersi tarafa koyun.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.