Yakası Piliseli Robalı Kız Çocuk Yeleği YapımıGörünce hemen yapmak isteyeceğiniz yakası piliseli robalı kız çocuk yeleği yapımını paylaşıyorum. Kız çocuklarını prenses gibi gösterecek çok şık bir robalı yelek modeli. Erkek çocuklar için yapmak isteyenler yakasındaki piliseli bölümü koymamaları yeterlidir.

Yelek modelini hırkaya çevirebilirsiniz. Yapımı kolay bir örnek kullanılmış. Roba bölümünde çift sıra artırma ile ilmek artışı sağlanmış.

Yeleğin yapımına alize hapy baby ile 3,5 numara şişle yakadan 75 ilmekle başlanıyor. 4 sıra haroşa bitince ayırmaları yapıyoruz. 7 ilmek düğme bandı için lastik örün.

İlk ön parçası için 5 ilmek düz örün. Sonraki iki ilmeği birlikte örerek kesin. Bir ilmek dolayıp bir düz örün bir ilmek dolayıp bir ilmek düz örün. Biri ilmek dolayıp iki ilmeği birlikte kesin.Sponsorlu Bağlantılar


3 ilmeği aralarında artırma yaparak örün. Sonraki iki ilmeği birlikte kesin. Arka parçayı 21 ilmek olarak ayırın. Ayırmaları ikişerli artırmalar şeklinde 4 sıra olarak yapıyoruz.

4 sıra artırma yapınca ilk bölümü bitirin. Sonra ikinci bölümün artırmasını yapın. Bu şekilde 4 defa modeli tekrarlayın. Sonra kol bölümünün haroşasını yapın.

Sonra kol bölümünün ilmeklerini kesin ve beden bölümüne başlayın. Beden bölümüne başlayınca 2 sıra haroşa yapın. Sonra ajurlu model bölümüne geçin. Haroşa ile lastik yaparak bitirin.

Bu ajurlu bölümü kadın örgüleri içinde kullanabilirsiniz. Yeleğin ön lastik kısmında 4 adet düğme kullanılmış. Filizin hanımın yaptığı videolu anlatımı yazının alt kısmına ekliyorum.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir