Yakadan Başlanan Yaprak Desenli Bebek Hırka ve Yelek YapımıYakadan başlanan yaprak desenli bebek hırka ve yelek modeli eskilerden kalma çok bilinen ve tercih edilen örgüler içinde yer almaktadır. Aynı modeli hem yelek hemde hırka yapımında kullanarak takım yapabilirsiniz. 

Bu model bitince kenar kısımlarına yapılan tığ nedeni ile kız çocuklara uygun hale getirilmiştir. Kenar tığlaması yapılmadan erkek çocuklar için bu modeli yapmayı düşünebilirsiniz. Ayrıca erkek çocuklar için yapmayı düşünürseniz kullandığınız ipin rengini değiştirmelisiniz.  Sponsorlu Bağlantılar


Örgüye yaka kısmından 74 ilmekle başlanıp haroşa örülecek. Sonra yaprak desenleri konularak devam edilecek. Gönül hanım ilk videoda roba kısmını diğer video da ise alt bölümünü anlatmış.  Bu modelin yapımında 3,5 numara şiş kullanılmıştır. Daha küçük olmasını isterseniz 3 numara şiş kullanabilirsiniz. Artık günümüzde çok ağır modeller tercih edilmiyor. Kolay boncuklu tığ oya yapımı da tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir