Yaka ve Koltuk Kesimleriyle Gönül Yolu Yelek ModeliGönül yolu yelek modelinin hem model anlatımını hem yaka ve koltuk kesimini aynı anda sizler için paylaşıyorum. Tam çeyizlik bir yelek modeli olmuş.

İnce angora iple hazırlanan bu yelek modelini aynı zamanda anne yelek modeli olarak da kullanabilirsiniz. Yelek modelinin yapımında kullanılan model ile erkek kazakları hırkaları yapılabilir.

Modelin yapımında mutlaka lastik kullanmalısınız. Yelek modelinin yapımında ağır bir model olduğu için lastiklerinde bir ters bir düz şeklinde lastik kullanılmış. 3 numara şiş ile yapılan bu şık yelek modelini sizlerde çok kalın şiş ile yapmayın.

Yelek modeli 12 ilmekle yapılıyor. Yelek modelinin beden kısmını büyütmek veya küçültmek için bu sayıyı kullanmalısınız. 38-40 beden için önleri 6 model arka parçayı ise 13 model olarak başlayabilirsiniz. Kullanacağınız şiş veya ip kalınlaşır sa ölçü büyür.Sponsorlu Bağlantılar


Gönül hanımın hazırlayıp anlatımını yaptığı bu zarif yelek modeli için ortalama 3 ip yeterli olacaktır. Eğer normal kalınlıkta ip kullanmayı düşünüyorsanız 4 veya 5 ip almalısınız. İnce angora ipler her zaman daha az gider. Kullanılan ip kalınlığı artınca daima daha fazla ip gider.

Yelek modeli petek modeli diye bilinen bir model ile başlanıyor. İki adet petek modeli iki defa tekrarlanıyor. Sonrasında ilmekler iki kenara doğru açılarak burgu işlemi yapılıyor. Yaka ve koltuk kesimlerinin de anlatıldığı videoyu model videosunun altına ekliyorum.

Yaka kesimi için 2 model eksiltilmiş. Aynı şekilde koltuk kesimi içinde 2 model eksiltilmiş. Büyük beden yelek yapmayı düşünüyorsanız koltuk kesimini daha fazla yapmalısınız.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.