Yaka ve Koltuk Kesimleri ile Gönül Bağları Yelek ModeliSon günlerin en farklı modelleri içinde yer alan gönül bağları yelek modelini sizler için araştırdım. Örgü sevenlerin en büyük sorunu kaç ilmekle başlayacakları ve yaka koltuk kesimleri gelmektedir. Vereceğim sayılar orta kalınlıkta ip ve 3 numara şiş için geçerlidir.

38-40 beden için uygun büyüklükte olacaktır. Bu modeli sadece yelek yapımı için değil etol şal yapımı içinde kullanabilirsiniz. Modelin yapımı için her modele 22 ilmek gereklidir. Yeleğin ön lastiği için 11 ilmek kullanabilirsiniz.

Yeleğin ön parçaları için model kısmı 88 ilmek lastik için 11 ilmek toplamda 99 ilmekle başlayabilirsiniz. Arka parça için 176 ilmekle başlayabilirsiniz.

Modelin yapımı kenarlarda devam eden ajurlarla oluşmaktadır. Artırma yaparken yanındaki ilmekleri keserek sayıyı dengeliyoruz.

Oluşan üçgen şeklinin içinde düz ilmeklerle şekil verilerek tamamen farklı model elde edilmiş. Minik desenli bir model olmadığı için modelin yapımı biraz uzun sürüyor.

Yeleğin ön parçalarını yaparken yaka kesimi için bir model kesilmiş. Koltuk kesimi içinde aynı şekilde bir model kesilerek deva edilmiş.Sponsorlu Bağlantılar


Yeleğin lastikleri için bir ters bir düz ilmekle yapılan lastik kullanılmış. Bu yelek modelini çeyiz için daha gösterişli bir hale getirmek için lastiklerini bağlamalı lastik ile yapabilirsiniz.

Daha kolay bir lastik yapmak isterseniz haroşa kullanmayı düşünebilirsiniz. Haroşa lastik örgüyü toparlar ve ön lastik kısımlarının sarkmasını engeller.

Yelek yapımının anlatımını Gönül hanım yapmaktadır. Hem model hemde yaka ve koltuk kesimlerini nasıl yapacağınızı anlatarak işinizi oldukça kolaylaştırmaktadır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir