Yaka ve Koltuk Kesimleri İle Çiçek Bahçesi Tığ Yelek ModeliÇeyizlik tığ işi yelek modellerine devam ediyor ve çiçek bahçesi yelek modelini paylaşıyorum. Çeyizlik yelek modelleri genellikle angora iplerle yapılmaktadır.

Çeyizlik yelek modelleri genel olarak 38-40 beden olarak yapılıyor. Bu bedene uygun bir yelek olması için ön parçaları 5 model arkayı ise 8 tane model koymalısınız.

Eğer yelek için angora ip yerine kalın ip kullanmayı düşünüyorsanız bu sayılarla bedeni daha büyük olacaktır. Yelek modelinin yapımında her çiçek deseninin arasına iki adet delikli model konulmaktadır.

Yelek modelinin yapımı için 3 adet dolgu yapıyoruz ve bu dolguların arasında zincir çekiyoruz. Sonraki sırada dolguların arasındaki bu zincirlerin üzerine tırabzan dolduruyoruz.Sponsorlu Bağlantılar


Yelek modelinin yapımı kolay olmasına rağmen dolgulu olduğu için biraz ip fazla gidebilir. Çok bilinen ve sıkça tercih edilen bir yelek modelidir.

Sevda hanım hem yelek modelini nasıl yaptığını hem yaka ve koltuk kesimlerini iki ayrı video ile anlatmış. Bu videoları izleyerek çok şık yelekler yapabilirsiniz. Bu beden için iki model koltuk kesiminde iki model de yaka kesimi için model eksiltmelisiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.