Yaka ve Koltuk Kesimi Yapılmayan 2 Adet Modern Yelek ModeliYaklaşan soğuk kış günleri için hazırlıklar başladı. Çok çabuk örülen sizi uğraştırmayan bir yelek modeli arıyorsanız bu anlatımı dikkatlice okumanızı tavsiye ederim.

Nako peru ip ve 5 numara şişle çok çabuk örülen yaka ve koltuk kesimi gerektirmeyen bir yelek modeli yapımını göreceğiz. Özellikle genç kızlar klasik eski modellerle yapılan yelek modellerini çok sevmiyor.

Genç kızların severek giyeceği hatta kendileri örebileceği kadar kolay ve spor şık bir yelek modeli. Yelek 38-40 beden için uygun olacaktır. Yelek yapımında ön parçaları 55 ilmekle başlıyoruz.

7 sıra bir ters bir düz lastik örün. Sonra 18 ilmek haroşa 20 ilmek düz ve 17 ilmek haroşa olarak modeli kuruyoruz. Bir defaya mahsus olmak üzere ilk burguyu 5 sıradan sonra yapın. Sonraki burguları 10 sıra haroşadan sonra yapın.

Aralarda 10 sıra haroşa koyarak 7 burguyu tamamladıktan sonra ön parça bitmiş olacak. Ön parçayı bitirince kesmeden şişte bekletin. Diğer ön parçayı da aynı sayılarda aynı şekilde örün. Sonra iki ön parçayı arasına 4 ilmek atarak birleştirin.Sponsorlu Bağlantılar


Böylece arka parçaya geçmiş olacaksınız. Arka parça aynı ön parça gibi devam edecek. 18 ilmek haroşa ile başlayıp 20 ilmek burgu kısmını düz örün. Sonra 38 ilmek haroşa örüp tekrar ikinci burgu modeli için 20 ilmek düz örün.

Son olarak 18 ilmek haroşa örerek arka tarafa başlamış olacaksınız. Ön parçalarla aynı uzunlukta oluncaya kadar örüp lastik ile bitirin. Sonra sadece yan dikişlerini yaparak tamamlayın. Bu salaş yelek modelini nako iplikleri yapmaktadır.

İkinci yelek modeli için uzun pir parça örmeniz gerekiyor. bunun için 80 ilmekle örgüye başlayıp haroşa olarak örün. Bu parçayı 96 santim oluncaya kadar örüp sonra kesin.

Yelek modelinin yapımı için 4 numaralı şiş ve nako zincirli ip kullanılmıştır. Ördüğümüz uzun parçayı yan çevirip bir kenarından ilmek çıkartın. Çıkartılan bu ilmekleri üç parçaya bölün.

Bu parçaların iki tanesi ön parçaları oluştururken bir parçası arkayı oluşturacak. Yaka ve koltuk kesimi olmayan bir yelek modeli. Hem yapması kolay hem genç kızların favorisi olacak bir yelek modeli. İkinci yelek modelini my hobby life kanalı yapmıştır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.