Yaka ve Koltuk Kesimi İle Maydanozlar Tığ Yelek YapımıTığ ile yapılan yelek modellerine olan ilgi nedeni ile sizler için yeni modeller araştırmaya devam ediyorum. Örgüye yeni başlayanları da düşünerek yaka ve koltuk kesimi de bulunan maydanozlar yelek modeli anlatımını sizlerle paylaşıyorum.

Angora iple yapılan tığ işi yelek tam çeyizlik bir model olmuş. Dolgulu yapılan bir model. Bu yüzden biraz daha fazla ip gidebilir. Bu modeli angora iplerle yapmanızı öneririm.

Dolgulu bir model olduğu için kalın iplerle yapmanızı önermem. Kaba durabilir. Dolgulu olduğu için kalın olabilir. Ayrıca videolu olarak yaka ve koltuk kesiminin nasıl yapıldığını da paylaştım.Sponsorlu Bağlantılar


Genel olarak arka kola kesimi hakkında çok soru geliyor. Arka kol kesimi aynı ön kol kesimi gibi yapılmaktadır. Sadece arka kol kesimi daha az yapılır. Yeleğin ön bedenleri için 5 model konulmuş.

Yelek 40 beden kadar uygun olacaktır. Her beden için bir model artırabilirsiniz. Arka beden için 10 model koyabilirsiniz. Kullanacağınız ip kalınlaşır sa verdiğim sayılar büyük gelecektir.

Nazlı elişim kanalının detaylı anlatımı ile rahat bir şekilde yeleği yapabilirsiniz. İlk videoda modelin yapımı ve sayıları anlatılırken ikinci videoda ise yaka ve koltuk kesimi anlatılmaktadır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.