Yaka Ve Koltuk Kesimi Detayları İle Tığ İşi Motifli YelekKolay bir şekilde yaka ve koltuk kesimini de yapabileceğiniz şekilde hazırladığım tığ işi motifli yelek modelini anlatıyorum. Bu modeli aynı zamanda etol şal olarak da örebilirsiniz. İnce iplerle çok zarif olacaktır. 

Modelin tasarımı bana ait olduğu için yeleğin bitmiş halini gösteremiyorum maalesef. Motife başlarken 5 zincir çekip halka yapıyoruz. 3 zincir çekip deliğin içine bir tane tırabzan yapın. Zincirle birlikte iki tane tırabzan elde etmiş olacağız. 8 zincir çekip aynı deliğe 2 tane daha tırabzan yapın. Sponsorlu Bağlantılar


4 tane delik oluşana kadar bu şekilde örüp halkayı kapatıyoruz. 2 zincir çekip ilk deliğin içine 5 tane ikili tırabzan yapın. 3 zincir çekip aynı deliğe 5 tırabzan daha yapın. İlk sırada yaptığımız 2 tırabzanın arasına girip 4 tane tırabzan yapıp sonra ikinci tırabzanın arasına 4 tırabzan yapın. 

Böylece halka şeklinde bir görünüm elde edeceğiz. Hemen ara vermeden yan deliğe geçip 5 tane tırabzan yaparak devam ediyoruz. Motifleri eklerken 5 tırabzanın arasına çektiğimiz 3 zincir ile diğer motifin köşesine tutturacağız.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir