Vücuttaki Çatlaklardan Kurtulmanın Doğal Yollarıvucut-catlagi (Kopyala)Genelde kadınlarda görülen bir cilt problemi olan çatlaklara bazı uzmanlar hormonlardan kaynaklı bozulmalar olduğunu söylüyor. Hızlı kilo alıp verme, doğum kontrol hapları, hamilelik, lokal steroid kremleri ve hızlı büyüme çatlakların en önemli sebeplerindendir.

Çatlakların en büyük sorunu ciltteki esnek liflerin zarar görmesi ve o bölgede kalıcı hasar vermesidir. Bu yüzden vereceğim doğal kürler ancak çatlakların başlangıcını durdurmaya yarar.

Sadece daha yeni oluşmaya başlayan çatlaklara fayda ediyor diye  yapmayayım diye düşünceye kapılmayın. Derinleşmiş bir görüntüye sahip bile olsanız bu kürler biraz da olsa düzenli kullanımda hasarı aza indirir ve çatlak olan yerdeki görüntüyü düzeltmeye yardımcı olur.

çatlak vücut

Bu konuda çok fazla kullanabileceğiniz yağların olması da en büyük avantajlardan birisidir ve kıllanma yapmaz. Verdiğim malzemelerdeki yağları lütfen eczaneden alınız. Çünkü başka yerlerden bulmada sıkıntı yaşayabilir yada yanlışlıkla esans alabilirsiniz.

Özellikle büyüme çağında olanlar için çatlak oluşumu önlemek amacıylahindistan cevizi yağını kollar, göbek, bacak arkaları ve kalçaya günlük nemlendirici olarak kullanabilirsiniz.

C  vitamini ve kolajen içeren gıdaları sık sık tüketebilirsiniz. Bunlar; biber, ıspanak, domates, nar, brokoli, kivi, portakaldır. Kemik suyunda da bolca kolajen vardır. Hem genç kalmanızı sağlar hem de saçlarınızı uzatır. Gelelim çatlağa iyi gelen yağlara…Sponsorlu Bağlantılar


Malzemeler:

-Susam yağı

-Tatlı badem yağı

-Sarı kantaron yağı

Hepsinden aynı ölçü bir kaseye karıştırın ve sorunlu bölgeye her gün 15 dakika masaj yapın.

Malzemeler 2: 

-E vitamini kapsülü

-Badem yağı

-Zeytin yağı

-Soya yağı

Herhangi birisini yada hepsini karıştırıp kullanabilirsiniz.

Malzemeler 3:

-E vitamini kapsülü

-Kuşburnu yağı

-Avokado yağı

-Kakao yağı

Herhangi birisini yada hepsini karıştırıp kullanabilirsiniz.

Dilerseniz yukarıdaki yağları alıp karıştırarak bakım yapın dilerseniz de aşağıda yazdığım yağı kullanın. Seçim size kalmış.

Shea (karite) yağı; Her gün sorunlu olan bölgeye bu yağla masaj yapabilirsiniz.

  • Egzama, çeşitli alerjik durumlar, yanık ve kızarıklık gibi pek çok cilt sorununun tedavisinde;
  • Yıpranmış, kurumuş ve kırılmış saçların onarılmasında;
  • Diz, dirsek, topuk gibi zamanla sertleşen yerleri yumuşatmada;
  • Sivilcelerin tedavisinde
  • Doktor tavsiyesi ile bebek bakımında;
  • Son olarak da nemlendirici ve güneş kremi gibi kullanılabilir. cilt çatlakları kesin çözüm tca

 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.