Uzun İlmekler Mevsimlik Bayan Örgüsü ModeliMevsimlik her türlü bayan örgüsünde kullanılabilir. Mevsimlik bayan bluz veya etol şal gibi örgülerde kullanabilirsiniz.

Model 2 ilmek ve katlarından oluşmaktadır. Örgünün ön sırasında bütün ilmekleri düz olarak örün. Örgünün arka sırasında sıra boyunca bütün ilmekleri ters olarak örün. Örgünün ön sırasına geçince üçüncü sırada modele başlıyoruz. Önce kenar ilmeğini örmeden alın. Başlangıçtaki ilmeği ters olarak örün.

Sonraki ilmekleri ikişerli olarak birlikte ters olarak örün. Son kalan ilmeği ters olarak örüp kenar ilmeği ile sırayı tamamlayın. Bu modelde kenar ilmeklerinden sonra baştaki ve sondaki ilmekleri tek başına ters olarak örüyoruz. Diğer ilmekleri ikişerli olarak örüyoruz.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün arka sırasında kenar ilmeğinden sonraki ilmeği ters olarak örün. Devamında ipi iki defa dolayıp bir ilmek ters örün. Sıra boyunca ilmekleri ters örüp aralarında ikişer defa ilmek doluyoruz. Örgünün ön sırasına geçince kenar ilmeğini örmeden alın. Sonrasında doladığımız ilmeklerin ilkini serbest bırakın.

İkinci ilmek şişte kalıyor. Bir defa ipi şişe dolayıp iki ilmeği tersten girerek birlikte toplayın. Tekrar bir ilmek artırıp iki ilmeği tersten girerek birlikte toplayın. Örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters olarak örün. Bundan sonrasında örgünün ilk başlangıcındaki işlemleri tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir