Uzay Yolu Örgü Modelini Etol Şal Veya Boyunluk YapınUzay yolu adını verdiğim örgü modelini etol şal veya boyunluk gibi örgülerde kullanmayı düşünebilirsiniz. Model lastik şeklinde yapıldığı için kıvrılmayan bir yapıya sahip. Modeli 3 ilmek ve katları olarak hesaplayın. 

İlk olarak kenar ilmeğini alın ve bir ilmeği ters örüp iki ilmeği düz örer gibi birlikte kesin. Bir ters örüp iki ilmeği birlikte düz örer gibi kesin. Arka tarafa geçince bu defa kenar ilmeğini alıp bir ters bir düz olan ilmeklerin önce ikincisi olan düz ilmeği ters örüyoruz ve ipi bir kez dolayıp bu defa ilk ilmeği ters örüyoruz. Sponsorlu Bağlantılar


Arka yüzde iki ilmeğin önce ikincisini ters örüp bir dolayın ve ilk ilmeği ters örerek devam edin. Ön yüzde kenar ilmeğini alıp bir ilmeği ters örüp iki ilmeği birlikte düz örer gibi kesin. Bir ters örüp iki ilmeği düz örer gibi keserek devam edin. Bu modelin yapımında ilk örülen ters ilmekle birlikte kesilen düz ilmeği arka yüzde ikili olarak düşünmelisiniz. 

Lastik gibi yapıldığı için toparlayan bir yapıya sahip olan modeli yaparken ilmek sayısını biraz fazla yapmalısınız. Kalın şişlerle örüldüğü zaman yazlık bir model olarak kullanılabilir.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.