Ütüsüz Bile Kalıp Gibi Duran Tığ Oya ModeliÇok canlı renkleri sevdiğimi beni takip edenler iyi bilir. Canlı bir pembe renginden meydana gelen bir yazmam vardı bu yazma için hiç ip koparılmadan yapılan bir tığ oya yaptım.

İçinde fazla sayıda canlı renk bulunduğu için ayrıca yazmanın kendi rengi de çok ilgi çekici olduğu için kendi renginin içine yeşil renk kullanmayı uygun gördüm. İlk olarak yazmanın içindeki yaprakların renginde olan bir yeşil renk aldım ve bu renk ip ile tığ battı yaptım.

Tığ battılarını 2 zincir çekerek yapıyorum. Rengine karar verirken modele göre bir renk seçiyorum. İlk sırayı yeşil renkli ip ile örüyoruz. 8 zincir çekip bir zincir atlayıp ikinci zincire girerek üçlü tırabzan yapıyoruz. Aralarına 4 zincir çekerek ikinci tığ battılarına girip bir tane üçlü tırabzan yapacağız.Sponsorlu Bağlantılar


İkinci sırada yazma ile aynı rengi tercih ettim. İlk deliğe girip 3 zincir çekeceğiz ve aynı deliğe 4 tane üçlü tırabzan yapacağız. Aralarda 2 zincir çekilip diğer deliğe geçilecek ve her deliğe 4 adet üçlü tırabzan yapılacak.

Üçüncü sıraya geçince bu defa tekrar yeşil renkli ipe geçip tırabzanların başına gireceğiz ve buraya 3 zincir çekeceğiz. İpi çift dolayıp diğer tırabzanların arasındaki deliğe batıp buradan aldığımız ilmeği 4 defada kapatarak öreceğiz. 

5 zincir çekip oluşan bu deliğe girip sıkı iğne yapın. Tırabzanın ara boşluğuna girip buraya 5 adet sıkı iğne doldurarak aşağıya doğru ineceğiz. Tırabzanların arasındaki deliğe tekrar batıp sıkı iğne yaparak tamamlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir