Uçuşan Kelebekler Tığ İşi Örgü TarifiUzun zamandır aklımda olan ama bir türlü anlatmaya vakit bulamadığım uçuşan kelebekler adını verdiğim oldukça iddialı bir model hazırladım. Tığ ile yapılan bu model yelek ve şal gibi örgülerin yanında bebek battaniyesi veya bere yapımında kullanabilirsiniz. 

Yelek olarak kullanmak isteyenler için tığ işi lastik yapımı ile başladım. Öncelikle her model için 6 ilmek ve katları olarak zincir çekin. Sonra bir sıra tırabzan yapın. İkinci sıraya geçince iki ilmeği arkadan girerek örün sonraki iki ilmeği önden girerek örün. Böylece iki ter iki düz görünümlü bir lastik elde etmiş olacaksınız. 

Lastik bitince 6 tırabzanı tepesine batarak örün sonraki 6 tırabzanı ön taraftan girerek örün. Bu şekilde arka taraftan örgüyü tamamlayın. Ön sıraya geçince merdiven şeklinde kabarık görünen kısımı tepesine batarak örün sonraki 6 tırabzanı ise ön taraftan girerek örün. Sponsorlu Bağlantılar


Üçüncü sırada düz görünen bölümü ön tarafından girerek örün sonraki 6 ilmeği tepesine batarak örün. Ön yüze geçince düz görünen bölüme modeli merdiven gibi basamaklı görünen bölümü ise ön taraftan girerek öreceğiz. 

Modeli uygularken üçüncü tırabzanın arasına yan girip 11 tane üçlü tırabzan yapın. Sonra iki tırabzan geriye batıp bir ilmek çıkartın. Sonra ilmeği birlikte örerek kapatın. 3 zincir çekip modelin ortasına batın. 3 zincir çekip iki tırabzan ileriye batın.

Sonra modelin diğer yarısı için 11 tane üçlü tırabzan yapın. Örgüyü normal yönüne çevirip üçüncü tırabzana ön tarafından girerek örün.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir