Üçgen Şal Olarak Bülbül Yuvası Modelini HazırladımÜçgen şal olarak kullanabileceğiniz bülbül yuvası örgü modeli ismini verdiğim modelimi hazırladım. Şal modelini 6 numara tığ ve angora ip ile ördüm. Kenar kısımları için kafamdan bir model koydum. Kenar modelinin yakıştığını düşünüyorum.

İlk olarak başlangıçta 5 zincir çekip kapatarak bir halka oluşturuyoruz. 3 zincir çekip bu halkanın içine bir tane üçlü tırabzan yapın. Zincirle birlikte 2 tane tırabzan olacak. 2 zincir çekip 2 tane üçlü tırabzan yapın. 2 zincir çekip üçüncü defa 2 tane üçlü tırabzan yapın.

İkinci sırada bir zincir çekip geri dönün ve ilk deliğe batıp örgüyü bağlayın. 3 zincir çekip bir tane tırabzan yapın. 3 zincir çekip son deliğe 2 tırabzan bir delik ve 2 tırabzan yapın. Bundan sonrasında iki kenarda bu şekilde tırabzanlar devam edecek.Sponsorlu Bağlantılar


Sonraki sırada kenar modelini yapıp 3 zincir çekiyoruz ve ortadaki deliğe bir tırabzan yapıyoruz. Araya 3 zincir çekip aynı deliğe bir tırabzan daha yapıyoruz. 3 zincir çekip kenarı yapıyoruz.

Üst sıraya geçince kenardan sonra 3 zincir çekip alt sırada yaptığımız tırabzanların üzerine toplamda 8 tane tırabzan yapıyoruz ve 3 zincir çekip kenarı yapıyoruz. Sonraki sırada 3 zincir çekip ilk deliğe aralarına 3 zincir çekerek 2 tırabzan yapıyoruz. Böylece yeni model için zemin hazırlıyoruz.

3 zincir çekip bir alt sırada yaptığımız modelin orta kısmına 4 tırabzan yapıyoruz. Model her sırada bir tane artarak devam ediyor.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.