Üçgen Burgulu Yelek Modeli YapımıSonsuz burgular modeli diye bilinen üçgen burgulu yelek modelinin nasıl yapıldığını sizlerle paylaştım. Yetişkin yelek modeli olarak hazırlanan bu örneği yapmak isteyenler zorlanmasın diye videolu anlatımını yazının alt kısmına ekledim.

38-40 bedene uygun olan burgulu bu yelek modeli için arka parçayı 190 ilmek ön parçaları ise 120 ilmek olarak başlayabilirsiniz. Yelek modelini büyütmek için 10 ilmek ve katları olarak artırabilirsiniz.

Burgu kısımlarını tek ilmekle başlayıp yukarı doğru çıkarken artırarak devam edeceğiz. Bu artırmaları yandaki ilmekleri alarak yapacağız. Yani ilmekleri çoğaltmadan yapacağız.Sponsorlu Bağlantılar


Aralarda ön yüzde ters arka yüzde ters şeklinde verdiğimiz boşluklar burgu modelinin daha belirgin olmasını sağlıyor. Burgu işlemini yaptıktan sonra ilmekleri tekrar azaltarak devam edeceğiz.

Yelek modelini hazırlayana örgü güneşi kanalı yaka için ilmek kesmemiş. Sadece koltuk için iki model keserek yelek modelini tamamlamış.

Yaka kesimi için bir model eksilte bilirsiniz. Küçük beden örmek isteyenler koltuk kesimi için bir model eksilte bilirler böylece yaka kesimini de yapabilirsiniz. En son olarak lastik kenarlarına tığ battı giderek şıklık katılmış.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir