Üçgen Ajurlar Kolay Örgü ModeliBugün minik ajurları olan şirin bir örgü modeli hazırladım. Özellikle bebek örgüleri için çok şirin bir seçenek olacaktır. Mevsimlik bayan örgülerine de uygulayabilirsiniz.

Model 4 ilmek ve katları ile yapılan bir örgü modeli. Robadan başlanılarak örülen bebek örgülerine çok yakışacaktır. İlk olarak örgünün arka sırasından başlanıyor. Bütün ilmekleri ters olarak örün. Örgünün ön sırasında kenar ilmeğini örmeden alın.

Sonraki iki ilmeği tersten girerek birlikte kesin.Sonra bir ilmek artırın. Sonraki iki ilmeği birlikte tersten girerek birlikte toplayın. Sonra bir ilmek artırın. Aradaki 4 ilmeği düz örün ve sonrasında modeli uygulamaya devam edin. Örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters olarak örün. Örgünün ön sırasında bir ilmek düz örüp sonraki iki ilmeği tersten girerek birlikte toplayıp bir ilmek artırın.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün ön sırasında kenar ilmeğinden sonraki 4 ilmeği düz olarak örün. Sonraki 4 ilmeğe modeli uygulayacağız. İki ilmeği tersten girerek birlikte toplayıp bir ilmek artırın. Sonraki iki ilmeği tersten girerek birlikte toplayıp tekrar bir ilmek artırın. Sonraki 4 ilmeği düz örerek devam edin.

Modeli her defasında kaydırarak tekrarlamalıyız. Modelin arka sırasında bütün ilmekleri ters olarak örün. Model sadece ön sırada yapılıyor. Bir önceki sırada yaptığımız artırılan ilmekle arkasındaki kalan ilmeği tersten girerek beraber toplayıp bir ilmek artırın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.