Üç Boyutlu Kırmızı Güllü Lif Takımı Yapılışıgüllü lif takımı ()Sevgili hanımlar üç boyutlu kırmızı gülle yapılan üç ayrı lif modelinin yapımı ile hepinize merhaba diyorum. Öncelikle uzun, yuvarlak ve kare şeklinde yapılan lif modelleri için değişmeyen tek şey üç boyutlu kırmızı gül yapımıdır.

Sihirli halka veya zincir yaparak önce bir delik oluşturun. İkinci sırada çiçeğin yapraklarını yapmak için  adet delik oluşturun. Her deliğe 3 zincir çekip 5 adet trabzan yaptıktan sonra tekrar 3 zincirle yaprağı kapatmanız gerekiyor. 5 adet yaprağı bu şekilde tamamlayıp ikinci sıra yaprak için 1 sıra daha delik oluşturmanız lazım. Her sırada çiçeğin yapraklarını genişleterek 3 katman oluşturmalısınız. Sonrasında yaprak kısmına geçince dolgulu bir sıradan sonra bitiş sırasıyla tamamlamalısınız. güllü lif takımı (2)

Bu şekilde tam 15 adet gül hazırlamalısınız. Yuvarlak olan lif göbekten başlanarak altıgen şeklinde artırılıp tamamlanmaktadır. Kare lif ise bir kenarından başlanarak bütün örülmektedir. Uzun lif ise yuvarlak lifin bir benzeri şekilde tamamlandıktan sonra üzerine çiçekleri dikerek süslemelerini tamamlamalısınız.güllü lif takımı (3)

Ebru hanımın hazırladığı bu şık modeli takım olarak yapabileceğiniz gibi beğendiğiniz bir parçasını da anlatımlı videolar eşliğinde kolayca yapabilirsiniz. Süsleme için kullanılan gülleri buzdolabı magneti, bebek mevliti hediyesi yada bebek battaniyesi süslemesi gibi farklı birçok yerlerde kullanabilirsiniz. Bu çeşitlendirmeleri hayal gücünüzü kullanarak artırmak sizin elinizde.güllü lif takımı (4)Sponsorlu Bağlantılar


Kalpli yapraklar ismini verdiğim şirin modeli bebek örgüleri dahil her türlü bayan örgüsünde kullanabileceğiniz şekilde anlattım. Çiçek bahçesi lif modeli örgüye yeni başlayanların kolayca yapabilmesi için anlatımlı olarak paylaştığım çeyiz için çok uygun modellerden biridir. Paylaşmış olduğum tarif ile hem işlevi olan hemde dekoratif olan mutfak havlusuna örgü elbise yaparak mutfağınızı olduğundan şık gösterebilirsiniz.güllü lif takımı (1)

 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir