Türkçe anlatımlı Şiş İle Bayan Yelek Yaka Ve Kol Kesimi Anlatımlı Videosuen-guzel-sis-bayan-yelek-modelleri-71-kopyala-kopyalaEn çok sorulan sorulardan biriside ” Yelek ördüm yakasını nasıl keseceğim?” oluyor. Örgüye yeni başlayanlar için yaka kesimini anlatan bu videoyu çektim. Videoyu çektiğim model; lastik yerine burgu konulmuş. Siz isterseniz burgu yerine lastik koyabilirsiniz. Yaka keserken dikkat etmeniz gereken bir püf noktası da kestiğiniz model yarım kalmasın. Yoksa görüntüsü hoş durmaz. Ama başka modeller de durum farklı olabilir. Bazı modellerde modeli yarım koyabilirsiniz.

Eğer videodaki modelin yapılışını merak ediyorsanız sitede türkçe anlatımlı video kategorisine girerseniz burgulu yelek anlatımı videosunu bulabilirsiniz.Sponsorlu Bağlantılar


Yukarıdaki yazımızın devamı olarak aynı modelin kol kesimini anlatan videomuzu da paylaştım. Örgü örenler için şiş ile yaka ve kol kesimini anlatan açıklamalı videolarını paylaştım. Şiş ile örgü bayan yelek kol ve yaka kesimi örgüyü bilenler için çok kolay gelebilir ama örgüyü bilmeyenlerin en çok takıldığı konulardan biridir. Şiş ile yelek örerken yaka ve kol lastiklerine bir ters bir düz şeklinde lastik koymanızı tavsiye etmem. ”Neden? ” diye sorarsanız bir düz bir ters şeklinde lastiğin biraz esneyen ve  uzun duran bir şekli vardır.

Yaka ve kol lastiklerini haroşa veya iki sıra haroşa, iki sıra düz şeklinde örebilirsiniz. ”Neden haroşa?” derseniz haroşa daima örgüyü toplayan bir lastik çeşididir. Örgüleriniz de bir düz bir ters lastik yapmayı düşünüyorsanız kol kesme sayılarınızı çift yapın ilmekleri birer birer değil ikişer ikişer kesin. Bu şekilde örgünüzün kol kısmı uzamayacaktır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.