Tunus İşi İle Yapılan Yıldız Oya ModeliÇok farklı yapımı ile ilginizi çekeceğini düşündüğüm yıldız tığ oya yapımını sizlerle paylaşmak istedim. Tunus işi ile yapılan bu tığ oya modeli farklı yapımı sayesinde dikkatleri çekmeyi başarıyor.

Bu tığ oya modelinin yapımında hem alt zemini hem çiçekleri aynı teknik ile yapılıyor. Sizler için en yeni ve en farklı modelleri araştırıp paylaşmaya devam ediyorum.

Tunus işi ile tığ oyanın farkı yapımında gizlidir. Tunus işi ile yapılan oya için önce bir tane yuva oluşturun. Sonra bu yuvanın içine sıkı iğne yapın. Ama son ilmekleri kapatmayın.Sponsorlu Bağlantılar


Tunus işi de böyledir. Önce ilmekleri oluşturup sonra bu ilmekleri örerek kapatın. Sonra aynı ilmeklerin üzerine bir sıra daha yeni ilmek çıkartın. Sonra bu ilmekleri ikişer ikişer örerek kapatın.

Bu şekilde kare şeklinde yapraklar oluşturun. Oluşturduğumuz kare yaprakların bir tanesini çiçek yapımı için kullanırken diğerini aradaki minik çiçekler için kullanıyoruz.

Çiçekleri oluşturmak için aynı alt bölümdeki yapraklar gibi kare desenli 5 yaprak oluşturun. Bu çiçeklerin arasına pipirik şeklinde çiçekler yaparak tamamlayın.

Hamarat tığ oyası kanalının anlattığı tığ oya modelini yapmak biraz zaman alabilir. Unutmayın güzel olan işler daima çok emek ister.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.