Tüm Örgülerine Kenarına Yakışan Şiş Kenar DanteliYaptığımız çeşitli örgülerin kenarı için dantel modeli arayışına gireriz. Bugüne kadar çeşitli kenar dantel modelleri ve yapımlarını paylaştım. Ama paylaştığım kenar dantel modelleri tığ ile yapılıyordu. 

Bugün şiş ile yapılan dilimli kenar dantel modelinin nasıl yapıldığını göreceğiz. Kenar dantel modelini isterseniz biraz daha kalın hale getirebilirsiniz. Modelin yapımına 7 ilmekle başlanıyor. 

Örgünün tamamı haroşa ile yapıldığı için kıvrılma yapmıyor. Önce kenar ilmeğini düz olarak örün. Sonraki iki ilmeği tersten girerek birlikte düz örer gibi kesin. Sonra ipi şişe iki kez dolayın. Sonraki iki ilmeği geliş yönünde düz örerek kesin. Arada artırdığımız iki ilmeği öncesinde ve sonrasında keserek dengelemiş oluyoruz. Sponsorlu Bağlantılar


Kestiğimiz ilmekten sonra hemen ipi şişe iki kez daha dolayın. Kalan iki ilmeği düz olarak örün. Örgüyü çevirip ilk ilmeği düze çevirerek örün. Sonraki ilmeği de düz olarak örün. Çift doladığımız iki ilmeğin birincisini önce düz olarak örün. İpi ön tarafa alıp ikinci ilmeği ters olarak örün. Model hem ön yüzde hemde arka yüzde sürekli olarak düz örülecek. 

Sadece çift dolanan ilmeklerin ikincisi ters olarak örülecek. Tekrar ön tarafa geçince kenar ilmeğini düz örüp sonraki iki ilmeği birlikte tersten girerek düz kesin. İpi çift dolayıp sonraki iki ilmeği de birlikte kesin. 

Kalan ilmekleri düz örüp sırayı bırakın. Örgüyü çevirince önce kenar ilmeğini düz örün. İkinci ilmeği de düz örüp ilk ilmeği bu ilmeğin üzerinde atlatıp bırakın. Sonraki ilmeği de düz örüp ilk ilmeği üzerinden atlatıp bırakın ve artan ilmekleri bu şekilde eski haline getirmiş olun.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir