Tüm Örgülere Uyan Kır Bahçesi Örgü ModeliTüm örgülere uyan bir örgü modeli göstermek istiyorum sizlere. Özellikle bu modeli yelek örmek için kullanmanızı öneririm. Çıtır görünümlü bir örgü modeli olduğu için birçok örgüye uygun olacaktır.

Minik desenli bir örgü modeli olduğu için bebek örgülerinde çok şirin olacaktır. Model 2 ilmek ve katları ile yapılmaktadır. İlk olarak lastik hazırlayın. Önce bütün ilmekleri arka yüzde ters olarak örün.

Örgünün ön tarafına geçince önce kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki iki ilmeğin önce ikincisini düz örüp sonra ilk ilmeği düz örerek sonraki iki ilmeğe geçin. Sonraki iki ilmeği düz örün. Böylece arada boşluklar vermiş olacaksınız.Sponsorlu Bağlantılar


Tekrar iki ilmeği örerken önce ikinci ilmeği sonra ilk ilmeği düz örün. Sırayı tamamlayınca örgünün arka tarafına geçin. Arka yüzde ön yüzde yer değiştirdiğimiz ilmekleri tekrar yer değiştirerek öreceğiz.

Bu sırada aynı şekilde önce ikinci ilmeği ters örün sonra ilk ilmeği ters öreceğiz. Bunu kolayca yapmak için ipi arkaya alıp ilk ilmeği örmeden atlatın. Sonraki ilmeği ters örüp örmeden atladığımız ilmeğin yerini değiştirip ters örün.

Tekrar ön tarafa geçince bu defa yer değiştirip ördüğümüz ilmekleri düz örüp sonraki iki ilmeğin yerini değiştirip örün. Her defasına modeli kaydırarak devam ediyoruz.

Her iki tarafı da örerken önce ikinci ilmeği örüp sonra ilk ilmeği örerek ilmeklerin yerini değiştirin. Bu işlemi ön tarafta düz örerek yaparken arka tarafta ise ters olarak örün. İki ilmeğe modeli uygularken sonraki iki ilmeği düz örerek boşluk verin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.