Tüm Detaylarıyla Tomurcuklu Sevgi Halkaları Yelek ModeliFarklı bir modele sahip olan tomurcuklu sevgi halkaları yelek modelinin tüm detaylarını sizlerle paylaşacağım. Hem yelek modelinin yapımı ve sayılarını hem yaka ve koltuk kesimini sizlerle paylaşıyorum.

Çok bilinen bir yelek modeli değil bu yüzden mutlaka incelemenizi öneririm. Sayılarını vereceğim yelek modeli 36-38 beden için uygun olacaktır. Angora iple yapacaksanız yelek biraz daha küçük olacaktır.

Yelek yapımında önler için 3 model 92 ilmekle yapılıyor. Bir model 19 ilmekle yapılıyor. Aradaki ajurlu bölüm 4 ilmekle yapılırken ön lastik kısmı ise 17 ilmekle yapılmıştır.

Yelek için arka parça 6 model 142 ilmek kullanılmıştır. Biraz daha yeleği büyütmek için örgünün kenar kısımlarına ajur koyabilirsiniz.Sponsorlu Bağlantılar


Yelek yaparken ön parçaların iki katını hesaplayıp ön lastik için kullanılan ilmek sayısını bu sayıdan çıkartarak sayıyı hesaplayabilirsiniz.

Biraz emekli yapılan bir yelek modeli olmuş. Yeleğin tamamı modelli olarak tasarlanmış. Yelek modelinin daha kolay ve sade olmasını istiyorsanız aralardaki ajurlu bölümü kullanmayın.

Aradaki ajurlu bölümü kullanmayınca sayıyı daha kolay ayarlayabilirsiniz. Modelin aralarına ajur yerine haroşa koyabilirsiniz.

Ayrıca çeyiz için yapacağınız yeleklerin lastiklerini bağlamalı lastik olarak yapmanızı tavsiye ederim.

Ceyda hanım bu hoş ve çeyiz için kullanılan yelek modelinin tüm detaylarını sizler için anlatmış.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.