Tüm Detayları İle Burgulu Spor Yelek ModeliYeleğin yapımında orta kalınlıkta pudra rengi bir ip kullanılmıştır, 3 numara şiş ile örülmüştür. Yelek 3 parçadan oluşmaktadır.

Örgü önlere 80 ilmekle başlanıyor, yeleğin etek bölümlerinde burgulu ajurlu bir model, üst bölümlerinde 3 düz, 1 ters örgü tekniği kullanılıyor. Böylece yelek spor bir görünümünde olmuş.

Yeleğin önünde 5 adet burgu deseni ve aralarda ajurlu desen bulunmaktadır. Yeleğin alt bölümü burgu ve ajur desen ile yapılırken üst bölüme geçince sadece kenar lastiğinin yanında bir tane burgu modeli devam ettirilmiş.

Arkaya başlamak için 128 ilmek başlanmaktadır. Arka kısmı burgu ve ajurlu model örülerek toplamda 12 burgu deseni ile yapılıyor.

Yeleğin arka parçasının yapımında üst bölümü 3 ajurlu, 2 burgu deseni ile robası devam edip robası da aynı zamanda 3 düz 1 ters lastik tekniği ile devam ediliyor.Sponsorlu Bağlantılar


Kol kesimlerinde ajurlu örnek ile yapılarak her iki kolun yanına birer burgu ve deseni uygulanmakta. Büyük bedenlerde kol kesimi için her zaman daha fazla ilmek kesilir.

Aynı videoda anlatıldığı gibi aynı kalınlıkta ip ve şiş ile yapacaksanız bu yelek 42-44 beden bayan yelek modeli olarak uygun ölçülerdedir.

Kol kesimine başlamadan önce ön kol kesimlerine ajurlu örgü ve bir sıra burgu deseni yapılmaya başlanmaktadır. Aynı zamanda yaka kesiminde de eksiltmeye geçilir.

2 desen boyunca örgü ilerledikten sonra kol kesimi bir ajurlu örnek kalana kadar yapılır. Sevda hanım yeleğin yapımı ve yaka koltuk kesimini 2 ayrı videoda yapmış. Her iki videoyu da yazının alt bölümüne ekleyeceğim.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir