Tüm Bebek Örgülerine ve Erkek Örgülerine Bademler Örgü Modeli3 ilmekle yapılan bademler örgü modeli ile spor örgüler yapabilirsiniz. Kolay model sevenlerin beğenerek yaptığı bu model ile bebek örgüleri battaniye ve erkek örgüleri yapabilirsiniz. 3 düz 3 büz diye bilinen modele benzerliği ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

Model her defasında kaydırılarak yapılmaktadır. Model 6 sıradan oluşmaktadır. İlmekleri hazırlayıp arka taraftan örmeye başlıyoruz. Bu modelde kenar ilmeği kullandım. Önce kenar ilmeğini alıp 3 ilmeği ters olarak örün.

Sonra 3 düz 3 ters şeklinde modeli kurmaya devam edin. Sırayı tamamlayıp ön tarafa geçin. Bu sırada ilmekleri aynen oldukları gibi örmeye devam edin. Tekrar arka tarafa geçince ters ilmekleri ters düz ilmekleri düz olarak örmeye devam edeceğiz.

Örgünün ön tarafında dördüncü sırada ilmekleri aynen oldukları gibi örmeye devam edin. Örgünün beşinci sırasında arka tarafa geçince ilmeklerin tamamını terse çevirerek örün. Örgünün ön tarafına geçince kenar ilmeğini alıp bir ilmek dolayın ve bir ilmek örmeden diğer şişe alın.Sponsorlu Bağlantılar


Sonraki iki ilmeğin yönünü çevirip şişe geri takın. Yönünü çevirdiğimiz iki ilmeği tersten girerek birlikte kesin. Örmeden atlattığımız ilk ilmeği kestiğimiz iki ilmeğin üzerinden atlatıp kesin. Böylece 3 tane olan ilmek sayısı tek ilmeğe düşecektir.

Sonra bir ilmek dolayıp artırın. Kesme işleminin başlangıcında ve sonunda yaptığımız artırmalar sayesinde ilmek sayısı aynı kalacaktır. Sonraki 3 ilmeği ters örün. Düz ilmeklere gelince önce bir ilmek dolayarak artırın.

Sonra bir ilmek örmeden atlatın. İki ilmeğin yönünü çevirip tersten girerek kesin. İlk ilmeği bu ilmeğin üzerinden atlatıp bırakarak tek ilmeğe düşürün. Arka tarafa geçince ters ilmekleri aynen örün. Dolayarak artırdığımız ilmekleri düze çevirerek örün. Böylece modeli kaydırmış olacaksınız.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir