Tüm Ayrıntıları İle Tığ İşi Bahar Gülleri Yelek ModeliYepyeni ve sıcacık bir tığ işi yelek modelinin yapımı ile sizlerle birlikteyiz. Dolgulu yapımı ile soğuk kış günlerinde sizi sıcacık tutacak bir yelek modeli. Bu yelek modeli için ip kalınlığı çok önemli değil. Tığ ile yapılan bir yelek modeli olduğu için orta kalınlıkta veya ince angora ip kullanabilirsiniz.

Ortalama standart bir bedene uygun olacaktır. 38-40 beden için 3 veya 4 tane ip yeterli olacaktır. Ön parçaları 6 model arka parçayı ise 11 model olarak başlayabilirsiniz. Model 2 sıradan oluşmaktadır. Yelek modelinin yapımı için önce tırabzan ile lastik hazırlayın. İster yan olarak örün ister zincir üzerine tırabzan hazırlayın.

Yelek modelinin arka kol kesimi için bir model eksiltin. Ön kol kesimi için iki model eksiltin. Yaka için 2 model eksiltin. Ön parçada kalan iki model ile devam ederek örgüyü bitirin.Sponsorlu Bağlantılar


Modelin yapımı için dolguların arasında 3 tane tırabzan kullanılmıştır. Önce dolguların yapılması için zincirle alt zemin hazırlayın Sonra aralarına zincir çekerek 3 adet dolgu yapın. Dolguları ipin kalınlığına göre ayarlayın.

İp ince angora ise dolguları 3 veya 4 defa ilmek çekerek yapın. İp orta kalınlıkta ise dolguları 2 veya 3 defada çekerek yapın. Sevda hanım tığ ile hazırladığı yelek modelini iki ayrı video ile ayrıntılı olarak anlatmıştır. İlk video yelek modelinin ve beden ölçülerinin verildiği bir anlatım iken ikinci video ise yaka ve koltuk kesimini anlatmaktadır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir