Tomurcuk Güller Örgü Yelek ModeliTomurcuk gül görünümündeki yelek modeli anlatımını yapacağım. Minik kabarık desenli bir model olması nedeni ile çok şirin ve hoş bir görünümü var. Yelek yapımına çok yakışacağı gibi şirin olması nedeni ile bebek örgülerine de çok yakışacaktır.

Model kaydırılarak yapıldığı için aralara 3 ilmek ters konulacak. Model için tek ilmek kullanılıyor. Toplamda 4 ve katlarını hesaplayıp 3 tane ilmek ilave edin. Hemen örmeye başlıyoruz. İlk 3 ilmeği ters örün. Bir ilmek dolayıp artırın ve bir ilmek düz örün. Bir ilmek dolayıp 3 ilmek ters örün.

Bir ilmek artırarak bir ilmek düz örün ve tekrar bir ilmek artırın. Modelin arka tarafına geçince 3 ilmek düz örün. 3 ilmek ters örerek kesin. Bir ilmek şişe dolayıp ilk ilmeği bir kez daha ters örün.

3 ilmek düz örüp 3 ilmeği ters örerek toplayın bir ilmek dolayıp ilk ilmeği ters örün. Ön tarafa geçince 3 ilmek ters örün. 3 tane olan düz ilmeğe gelince hepsini bir kerede toplayıp düz örerek kesin. 3 ilmek ters örüp 3 ilmeği düz örerek keserek devam edin.Sponsorlu Bağlantılar


Arka tarafa geçince 3 ilmek düz örüp bir ilmek ters örün. Modelin olduğu ilmek ters örülecek aradaki 3 ilmek düz örülecek. Ön tarafta modeli kaydırarak tekrarlayacağız. Kenar ilmeğini alıp bir ilmek dolayın bir ilmek düz örün bir ilmek dolayın.

Sonra 3 ilmek ters örüp modeli tekrarlayın. Önceki sırada kurduğumuz modelin arasındaki 3 tane olan ters ilmeğin ortasında kalan ilmeğe modeli kurup devam edeceğiz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir