Tomurcuk Güller Çıtır Örgü ModeliMinik desenli görünümü ile beğenileri kazanan bir örgü modeli ile karşınızdayım. Kadın ve bebek örgüleri için çok güzel bir seçenek olacaktır.

Model 4 ilmek ve katları ile yapılıyor. Başlangıcında lastik kullanamadan yapabilirsiniz. İlk olarak örgünün arka sırasından örgüye başlıyoruz. Kenar ilmeğinden sonra bir ilmek düz örüp sonraki 3 ilmeği ters olarak örün. 1 düz 3 ters şeklinde sıra boyunca bütün ilmekleri örün.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün ön sırasına geçince ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Örgünün arka sırasında tekrar ilmekleri aynen oldukları gibi örerek üçüncü sırayı tamamlayın. Örgünün ön sırasına dördüncü sırada önce kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki ilmeği ters olarak örün. 3 tane olan düz ilmeklere gelince ikinci ilmeğin olduğu yerden girerek iki ilmeğin yönün çevirin.

Sonra bu iki ilmeği şişe geri alın. Sonra 3 ilmeği birlikte düz örerek toplayın. Arada bir tane ters ilmek örerek devam edin. Örgünün arka sırasına geçince ters olan ilmekleri düz olarak örün. Düz olan ilmekleri ise önce ters örüp sonra bir kez ipi şişe dolayın ve bir kez daha ters olarak örün. Böylece tek ilmeği üç tane ilmek haline getirmiş olacaksınız. Örgünün başlangıcında ve sonunda üç ilmek yerine iki ilmek artırarak yarım model uygulayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.