Tohumlu Renkli Örgü ModeliBebek örgülerinde kullanabileceğiniz renkli tohumlar örgü modelinin anlatımı ile  sizlerle birlikteyim.Bebek örgülerinin yanında yetişkin erkek örgülerine de uygun bir örgü modelidir.

Yapımı oldukça kolay ve şık görünen bu renkli örgü modelini dilerseniz iki renk yerine daha çok renkle yapabilirsiniz. Sıralı olan modeli kaydırarak farklı kullanabilirsiniz. Modeli tekli sayılarda yaparsanız tam denk gelecektir. Ana rengi beyaz model kısmını koyu bir yeşil renk ile ördüm.

Kullanacağınız ip çok ince olursa model kendini göstermez. İlk olarak ana renk ile bir sıra ön sırada düz bir sırada arka sırada ters şeklinde örün. Model ön yüzde kuruluyor. Her renk iki sıradan oluşuyor. Ön sırada renk değiştirin. Kenar ilmeğini örmeden alıp sonraki ilmeği düz olarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


İpi arkaya alıp sonraki ilmeği örmeden atlatın. Bu sırada bir ilmek düz örüp bir ilmek örmeden atlamanız gerekiyor. Örgünün arka sırasında önceki sırada örmeden atlanan ilmekleri bu sırada ipi ön tarafa alarak tekrar örmeden atlatın. Diğer ilmekleri ise tekrar düz olarak örün.

Modele şeklini veren bölüm bu sıra oluyor. Renk değiştirirken ilmekleri düz örerseniz çizgi oluşmaz. Bu yüzden önce ilmekleri düz örüp arka sırada tekrar düz örerek haroşa elde ediyoruz. Bunun belirgin olması için orta kalınlıkta ip kullanın. Sonraki sırada ana renk olan beyaz ipe geçerek ön sırada ilmekleri düz arka sırada ters olarak örün.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir